Позааудиторна виховна робота спрямована на формування і всебічний розвиток творчої, соціально активної особистості майбутніх конкурентоспроможних фахівців і здійснюється через організаційно-виховну, культурно-освітню роботу зі студентами, яка проводиться на рівні університету, факультетів і академічних груп. 

 Поряд з традиційними загально університетськими заходами, які проводяться зі студентами молодіжним центром, студентською радою і профкомом університету (Фестиваль студентської творчості «Дебют першокурсника», фестиваль команд КВК, свято «Витівки купідона», концерти до Тетяниного дня, Новорічних свят, 8 березня) застосовуються активні форми роботи в малих групах: тренінги, тематичні квести, квести з елементами спортивного орієнтування, круглі столи. 

При молодіжному центрі працюють такі творчі колективи та об’єднання, як ансамбль народного танцю «Промінь», ансамбль грецького народного танцю «ЕОС», ансамбль естрадного танцю «Оксамит», вокальний ансамбль, камерний хор, інтелектуальний клуб.

Творчі досягнення випускників спеціальності «Міжнародна економіка» отримали визнання не тільки у м. Маріуполь, але й на всеукраїнському рівні. Випускник спеціальності Лещенко Володимир є керівником ансамблю народного танцю «Промінь», який став переможцем у номінації «Молодіжна ініціатива» в рамках загальноміського конкурсу «Майбутнє Маріуполя» (2009).