Важливим напрямком міжнародного співробітництва Маріупольського державного університету є встановлення партнерських відносин з провідними університетами Європейського Союзу. Одним з міжнародних проектів, в яких бере участь МДУ, є TEMPUS MODEP «Модернізація та розвиток професійно орієнтованих курсів».
    Програма була розроблена в 1990 році з метою модернізації вищої освіти і встановлення партнерських відносин між університетами країн Євросоюзу та країн-партнерів.
   Генеральна мета проекту – здійснення спільного курсу навчання і підготовки висококваліфікованих кадрів в області менеджменту підприємств та органів державної влади.        Основна практична задача – зближення програм навчання вищих навчальних закладів країн-учасниць. За результатами співробітництва в рамках цього проекту випускники МДУ зможуть отримувати два дипломи державного зразка – український та французький.
    Кафедра економіки та міжнародних економічних відносин залучена до освітньо-наукового проекту з 2008 р., для реалізації якого створено Консорціум університетів у складі 17 вищих навчальних закладів Білорусі, Молдови, Румунії, Португалії, Марокко, України. 
    В рамках реалізації проекту TEMPUS в 2010 року викладачі кафедри економіки та міжнародних економічних відносин (к.е.н., доценти Беззубченко О.А., Дубенюк Я.А., Марена Т.В.) пройшли стажування в Університеті Овернь-Клермон (м.Клермон-Ферран, Франція) та в університетах Португалії, Марокко, Румунії, Білорусії (д.е.н., проф. Булатова О.В.). В ході стажування проводились семінари, присвячені особливостям організації теоретичної та практичної підготовки студентів, за напрямками: фінанси та бухгалтерський облік, міжнародна торгівля і менеджмент, технічне забезпечення освітнього процесу, реалізація практичної підготовки студентів та налагодження зв’язків з підприємствами.  У березні-квітні 2011 року пілотна група студентів МДУ в складі трьох студенток спеціальності міжнародна економіка – І Юхименко, Р.Казарян, А.Казарян – проходили курс практичної підготовки в Університеті Овернь-Клермон. За період перебування у Франції студенти вивчали такі дисципліни, як стратегічне управління, логістика, контролінг, управління трудовими ресурсами, фінансовий менеджмент і ряд інших спеціалізованих курсів. Заняття проводили провідні викладачі французького університету – фахівці у сфері теоретичних і практичних аспектів менеджменту. Крім лекційних та практичних занять навчання включало індивідуальні заняття, які були організовані у формі ситуаційних ігор і показали здатність українських студентів працювати в команді, розробляючи і пропонуючи найефективніші способи вирішення запропонованих проблемних ситуацій. Хороший рівень підготовки маріупольських студентів був підтверджений високими оцінками, отриманими ними при здачі іспитів за вивченими дисциплінами у Університеті Овернь-Клермон.